Akcja informacyjno-sondażowa w sprawie form protestu przeciw brakowi podwyżek pensji

Koleżanki i koledzy związkowcy!

Wobec niewywiązywania się rządu z obietnic składanych przez Premiera Tuska, wobec inflacji, braku podwyżek i spadku realnej wartości nabywczej naszych pensji zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu akcji informacyjno-sondażowej w Waszych placówkach.

Przekażcie koleżankom, kolegom, wywieście informacje w pokojach nauczycielskich – rozmawiajcie o tym JAK CHCEMY BRONIĆ SWOICH PRAW. Nie patrzmy bezczynnie jak polityczne decyzje pogarszają stan polskiej oświaty!

ULOTKA INFORMACYJNA, ANKIETA 

10 GRZECHÓW GŁÓWNYCH MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

W Komunikacje Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z obrad Rady KSOiW w dniu 21 sierpnia 2014 r można przeczytać m.in.

Od 2012 r. wynagrodzenia nauczycieli pozostają na niezmienionym poziomie. W tym samym czasie, na skutek zmian w prawie oświatowym, znacznie zwiększono zakres zadań i obowiązków, a tym samym odpowiedzialności nauczycieli. Kolejny rok z rzędu równoważenie finansów publicznych odbywa się kosztem pracowników oświaty.

NSZZ „Solidarność” stanowczo żąda, aby w pracach nad budżetem państwa na 2015 rok zabezpieczyć środki w wysokości 9 proc. na podwyżkę płac nauczycieli, która obowiązywać będzie od 1 stycznia 2015 roku. Byłoby to także spełnieniem obietnicy danej kilka lat temu przez Premiera RP o powrocie do waloryzowania wynagrodzeń nauczycieli od 1 stycznia każdego roku.

 

Cały Komunikat z obrad rady dostępny jest tu: KOMUNIKAT KRAJOWEJ SEKCJI OŚWIATY I WYCHOWANIA Z OBRAD RADY W DNIU 21.08.2014

Marcin Szwedowski

 

Reklamy

Tagi: , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: